Asırlık Yıldız Teknik Üniversitesi çatısı altında faaliyete geçen YTÜ Yıldız Teknopark, yeni fikirlerin katma değere dönüşümünü kolaylaştırmaya devam ediyor.

Uluslararası bir inovasyon merkezi olmanın yanı sıra 8 binin üzerinde Ar-Ge çalışanını bir araya getiren dev bir teknoloji üssü...

Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından 2003 yılında temelleri atılan, 2009 yılında ise Davutpaşa Kampüsü’nde hayata geçirilen YTÜ Yıldız Teknopark, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından açıklanan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri 2021 Yılı Performans Endeksi’nde 3 yıldır birinciliğini koruyarak alanında lider olmaya devam ediyor.

21. yüzyılın girişimci üniversite modeli doğrultusunda Yıldız Teknik Üniversitesi’nin teknoloji geliştirme bölgesinde hizmetlerine devam eden YTÜ Yıldız Teknopark, 20 yıla yakın bir süredir yeni fikirleri katma değerli çıktılara dönüştürüyor.

Sürdürülebilir gelişim ilkesi doğrultusunda büyümeye devam eden YTÜ Yıldız Teknopark, 2014 yılı sonunda faaliyete başlayan 23.500 m2’lik İkitelli Yerleşkesi’nin de hizmete girmesiyle bugün 148 bin m2’lik Ar-Ge ofis alanında hizmet veriyor.

Yeni fikirlere değer katan teknoloji üssü: YTÜ Yıldız Teknopark

YTÜ Yıldız Teknopark, Türkiye’nin 2023 hedeflerini desteklemek üzere ulusal Ar-Ge ve yenilik altyapısını güçlendirmek amacıyla çalışmalarına devam ederken bir yandan da üniversite-sanayi iş birliğinde sürdürülebilirliği sağlamak, ileri teknolojiye ve yüksek standartlara sahip üretken bir teknoloji merkezi olmak için de yoluna tüm hızıyla devam ediyor. Yapay zekâ ve yazılım alanında da birbirinden önemli girişimlere ev sahipliği yapan YTÜ Yıldız Teknopark, bu alanlarda ödül kazanan firmalarına tam destek veriyor.

YTÜ Yıldız Teknopark, bu iki alanın yanı sıra telekomünikasyon, elektronik, ilaç, kimya, havacılık, sağlık, gıda, enerji, savunma sanayi, inşaat, gıda gibi birçok sektörde Ar-Ge çalışmalarını yürüten 330 Ar-Ge girişimi, 120 kuluçka girişimi ve 8 binden fazla kalifiye Ar-Ge ve yazılım personeline ev sahipliği yapıyor.

 • Girişimcilere Özel Destek Paketi  
  24.03.2022

  Halkbank Teknokent Destek Paketi

  Halkbank’ın, girişimciler için hazırladığı destek paketi kapsamında YTÜ Yıldız Teknopark ile imzaladığı protokolle, Teknopark çatısı altındaki girişimcilerimize birçok alanda destek sağlıyor.

  Okumaya Devam Et >
 • Dezenfeksiyon İşlemi Hakkında
  24.03.2022

  Dezenfeksiyon İşlemi Hakkında

  26.03.2022 Cumartesi günü saat 21.00’da yerleşkemiz bloklarında periyodik olarak planlanmış dezenfeksiyon işlemleri uygulanacaktır.

  Okumaya Devam Et >
 • Hizmet Alımı için İhale İlanı
  02.03.2022

  Hizmet Alımı için İhale İlanı

  Mobil Oyun ve E-spor dikeyinde Kuluçka Merkezi Kurulumu ve Hızlandırma Programı GamesUP için bir Mentorluk ve Danışmanlık hizmet ihalesi sonuçlandırmayı planlamaktadır.

  Okumaya Devam Et >
Invalid object name 'Unigate_Cookie'.